Neden Soya Mumu Tercih Etmelisiniz?

Neden Soya Mumu Tercih Etmelisiniz?

Yoğun geçen bir günün sonunda eve dönme hissi belki de en sevdiğimiz anlardan biri. Böyle zamanlarda keyfimizi yerine getirecek bir müzik listesi açarak ve ortamı daha sakin bir hale getirecek mumları tercih edebilirsiniz.

Kendinize böylesi huzur dolu bir rutin hazırlamak için evinizdeki mumlara bir göz atın. İçerikleri hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Kapalı ortamlarda yakılan mumlar sağlığımız için oldukça önemli bir yere sahip. Doğal olmayan içeriklere sahip mumları ayırt ederek işe başlayabilirsiniz. Günümüzde çoğunlukla parafinden üretilmiş mumlar bulunsa da %100 soya fasulyesi ile yapılmış mumlar, sağlığınız için oldukça önemli. Soya mumlarını bu kadar değerli ve sağlıklı bir tercih yapan özelliklerinin başında sürdürülebilir ham maddelerden oluşması geliyor. Bitkisel içeriği olması nedeniyle çevreye zarar vermez ve tamamen doğaldır. Toksinlerden uzak, havayı kirletmeyen temiz içerikleri ile solunmasında herhangi bir sorun bulunmaz. Parafin içerikli mumlar ise petrol ürünleridir. Huzur içerisinde kendinizi dinlerken petrol ürününü soluduğunuzu düşünün. Oldukça rahatsız edici bir durum değil mi? Gün içerisinde rutinimizde yer alan ancak üzerine düşünmediğimiz bu ürünleri daha bilinçli tercih etmemiz gerekiyor.

Yaşamın her alanında doğallığı ve sürdürülebilir tutumu benimserken tamamen soya fasulyesinden elde edilen mumlarımızla hem sağlıklı hem de huzur dolu zamanlar geçirmenizi hedefledik.

Aromaterapi yağlarından birkaç damlasını mum içerisine ekleyerek yağın etkisini artırabilirsiniz. O gün içerisinde ihtiyacınız daha enerjik hissetmekse limon ya da portakal yağı ekleyebilir daha sakin bir ruh hali veya kolay uykuya dalmak istiyorsanız lavanta yağı tercih edebilirsiniz.