Üretim

Geleneksel üretim yöntemleri ve bilgi birikimini teknoloji, kaliteli hammadde ve usta el işçiliği ile harmanlayan Dönmez tekstil yılda 1 milyon metre üretim kapasitesi ile doğal ev tekstili ve giyimi alanında faaliyet göstermektedir.


Nevresim takımları, yatak örtüleri, masa örtüleri, peştemal, bornoz, peşkir, koltuk örtüleri, şal, plaj kıyafeti ve fason kumaş üretimi olmak üzere geniş bir yelpazede ürün sunan Dönmez tekstil pamuk, keten, ipek, yün, bamboo, modal ve tencel gibi doğal lifler kullanarak üretimini ayrıştırmaktadır.


En yeni teknolojide armürlü ve jakarlı tezgahlarda dokunan renk haslıkları güçlü iplikler, ekoteks sertifalı boyahanelerde lifleri ezilmeden özel yıkama işlemlerinden geçirilip, usta terzilerden tarafından el makası ile özenle kesilir ve dikilir.


Özgün tasarımlarını yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli perakende noktalarında tüketicisine ulaştıran Dönmez tekstil Türkiye, İtalya, Yunanistan, Fransa, Amerika ve Avustralya’dan seçkin markalar için de özel üretim yapmaktadır.