Dokuma tarihinin ilk adımlarının atıldığı Buldan’da bulunan Tripolis Antik Kenti, coğrafi konumu sebebiyle binlerce yıl farklı kültürlere ev sahipliği yaptı. Bu topraklara adım atan her misafirden izler taşıyan kent, hikâyesiyle bize ilham olmaya ve dokuma kültürünü yaşatmaya devam ediyor. Arkeologların bölgede yaptığı kazılarda izine rastlanan dokuma materyallerinin hikâyesi günümüzün dokuma anlayışına kadar uzanıyor.

Yerel adıyla Buldan Bezi antik çağlardan beri dokuma geleneğini sabır ve tecrübeyle zenginleştirerek günümüze taşımaya devam ediyor. Atalarımızın bize sunduğu en büyük hediyelerden biri olan ve tarihi kaynaklarda dahi adı geçen Buldan Bezi bugün sınırları aşıyor. Buldan beziyle başlayan dokuma kültürümüzün köklerini Buldan’s olarak yenileyerek ve geliştirerek devam ettiriyoruz.

Bu topraklarda büyümenin gururuyla hikâyemizde atalarımızın binlerce yıllık emeğini onurlandırıyoruz. Dokuma tarihimizi günümüze uyarlıyor, geçmişimizden gelen bu kültürü ve geleneği bugüne taşıyarak 3 nesildir dönüşen mirasımıza sahip çıkıyoruz.

Özel Fırsatlardan Haberdar Ol
E-Bültene Katıl