Gölge

Cuma, 16 Ocak 2015 13:14 Webkokteyli tarafından yazıldı.
Yazdır e-Posta

Işığın dokularda ki yansımalarını, renklerde yarattığı tonları ve geçişleri nevresime taşısak nasl olurdu? Doğadan aldığı ilhamla Gölge nevresim takımı aynı rengin içindeki farklı tonları vintage bir etki ile sunuyor. Buldan 'a özgü dokuma stili alışılmamış tekniklerle renklendirilerek tamamlanıyor. Deneyimin, yaşanmışlıkların, nostaljinin gölgeleri renklerde kaybolarak ilmek ilmek içine işliyor Gölge nevresim takımının.

Gölge Nevresim Takımı

%100 Pamuk

Taşlanmış Efektli

Yorgan Kılıfı 200*220 cm

Çarşaf 240*260 cm

Yastık Kılıfı 50*70 cm

Dekoratif Yastık 50x70 cm
Close Panel

Peştemal

Anadolu kültürünün dünyaya hediyesi olan peştemal, geleneksel olarak hamamlarda örtünmek amacıyla kullanılan dikdörtgen biçiminde dokuma bez olarak tanımlanır. İnce dokusu, yüksek emiş kabiliyeti, hızlı kuruması ve hafifliği ile zamana direnen ve günümüze kadar sürdürülen peştemal geleneği Buldans’ ın otantik olanı evrensele taşıyan tasarım ve üretim anlayışı ile buluşuyor.

Yüksek kalitede pamuk, keten, bambu gibi doğal lifleri son teknoloji tezgahlarla bir araya getiren zamansız tasarımlara imza atan Buldans ,taptaze bir solukla peştemalin kullanım alanlarını genişletiyor. Hamam ritüelinden çıkan peştemal; banyo, sauna, havuz, plaj ve spor salonlarına giriyor. Az yer kaplayan ince dokusu ile seyahatlerin de vazgeçilmezi haline geliyor.

Ahenk içinde kombinlenmiş tasarım ve renkleri sayesinde peştemalin kullanım kolaylıklarını insanın suyla buluştuğu tüm mekanlara taşıyan Buldan’s peştemalleri şıklıkları ile de fark ediliyor. Sadeliği ve duruluğu yansıtan doğal renk paletinin yanısıra, trendi yakalayan cıvıl cıvıl renkte peştemaller farklı bağlama çeşitleri ile pareo, elbise, şal olarak da kullanılabiliyor.

Binlerce yıllık dokuma kültürü ve tecrübesiyle peştemale yeniden hayat veren Buldans, özgün ve zarif tasarımları ile duyularımıza ve duygularımıza hitap ediyor…

Detaylı bilgi için: Banyo Grubu Peştemal
Plaj ve Ev Giyim Grubu Peştemal