Üretim

Cuma, 30 Mart 2012 09:34 Webkokteyli tarafından yazıldı.
Yazdır e-Posta

Geleneksel üretim yöntemleri ve bilgi birikimini teknoloji, kaliteli hammadde ve usta el işçiliği ile harmanlayan Dönmez tekstil yılda 1 milyon metre üretim kapasitesi ile doğal ev tekstili ve giyimi alanında faaliyet göstermektedir.

Nevresim takımları, yatak örtüleri, masa örtüleri, peştemal, bornoz, peşkir, koltuk örtüleri, şal, plaj kıyafeti ve fason kumaş üretimi olmak üzere geniş bir yelpazede ürün sunan Dönmez tekstil pamuk, keten, ipek, yün, bamboo, modal ve tencel gibi doğal lifler kullanarak üretimini ayrıştırmaktadır.

En yeni teknolojide armürlü ve jakarlı tezgahlarda dokunan renk haslıkları güçlü iplikler, ekoteks sertifalı boyahanelerde lifleri ezilmeden özel yıkama işlemlerinden geçirilip, usta terzilerden tarafından el makası ile özenle kesilir ve dikilir.

Özgün tasarımlarını yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli perakende noktalarında tüketicisine ulaştıran Dönmez tekstil Türkiye, İtalya, Yunanistan, Fransa, Amerika ve Avustralya’dan seçkin markalar için de özel üretim yapmaktadır.

Close Panel

Peştemal

Anadolu kültürünün dünyaya hediyesi olan peştemal, geleneksel olarak hamamlarda örtünmek amacıyla kullanılan dikdörtgen biçiminde dokuma bez olarak tanımlanır. İnce dokusu, yüksek emiş kabiliyeti, hızlı kuruması ve hafifliği ile zamana direnen ve günümüze kadar sürdürülen peştemal geleneği Buldans’ ın otantik olanı evrensele taşıyan tasarım ve üretim anlayışı ile buluşuyor.

Yüksek kalitede pamuk, keten, bambu gibi doğal lifleri son teknoloji tezgahlarla bir araya getiren zamansız tasarımlara imza atan Buldans ,taptaze bir solukla peştemalin kullanım alanlarını genişletiyor. Hamam ritüelinden çıkan peştemal; banyo, sauna, havuz, plaj ve spor salonlarına giriyor. Az yer kaplayan ince dokusu ile seyahatlerin de vazgeçilmezi haline geliyor.

Ahenk içinde kombinlenmiş tasarım ve renkleri sayesinde peştemalin kullanım kolaylıklarını insanın suyla buluştuğu tüm mekanlara taşıyan Buldan’s peştemalleri şıklıkları ile de fark ediliyor. Sadeliği ve duruluğu yansıtan doğal renk paletinin yanısıra, trendi yakalayan cıvıl cıvıl renkte peştemaller farklı bağlama çeşitleri ile pareo, elbise, şal olarak da kullanılabiliyor.

Binlerce yıllık dokuma kültürü ve tecrübesiyle peştemale yeniden hayat veren Buldans, özgün ve zarif tasarımları ile duyularımıza ve duygularımıza hitap ediyor…

Detaylı bilgi için: Banyo Grubu Peştemal
Plaj ve Ev Giyim Grubu Peştemal